fbpx

5 טיפים יישומיים לבחירת חומרי הגלם למטבח חדש

בשנים האחרונות המטבח הפך להיות החלק המרכזי של הבית. הוא מאגד סביבו את כל המשפחה ומבטא את האווירה שהדיירים רוצים להעניק לביתם וזאת תוך כדי התכתבות עם העיצוב הכולל של כל החללים הציבוריים של הבית.

ההחלטה להתקין מטבח חדש נובעת לרוב מהרצון לשפר את חווית השימוש וליהנות ממטבח איכותי ועמיד לאורך זמן. על כן, בחירה במטבח חדש מחייבת בחירה של חומרי גלם איכותיים, בעיצוב ללא פשרות וכזה שמותאם לצרכים האישיים שלנו.

חומרי הגלם למטבח חדש

החלל הציבורי של הבתים כבר אינו מחולק לאזורים, המטבח כבר אינו מוסתר ולפעמים הוא משתלב ופורץ את גבולותיו לעבר פינות הישיבה והסלון המרכזי. ככזה, חשוב מאוד להקפיד על בחירה בחומרי גלם איכותיים ותכנון והתקנה מקצועית.

המגוון בשוק הוא גדול מאוד ועל מנת להקל עליכם את הבחירה יש לנו עבורכם 5 טיפים יישומיים  לבחירת חומרי הגלם. זכרו שלא משנה מה הכיוון העיצובי שבחרתם- קלאסי, כפרי, מודרני או מטבח עם אמירה אישית, הטיפים האלו יסייעו לכם בתהליך נכון לבחירת מטבח חדש לביתכם.

תכנון, תכנון, תכנון ו..עיצוב – טיפ זה אינו קשור לחומר הגלם אבל הוא הבסיס להכל. זה הזמן לבחון מהם הצרכים היומיומיים שלכם במטבח, מה הייתם רוצים לשפר וממה תרצו להימנע. כל זאת תוך כדי התייחסות לשטח הקיים, התייחסות לשילוב המטבח בחללי הבית האחרים, גובה התקציב שעומד לרשותכם ועוד. חשוב לבחור בחברה שתלך עם המשאלות והחלומות שלכם על מנת שכל האלמנטים יבואו לידי ביטוי במטבח שאותו תיצרו בסופו של דבר. לאחר שלב זה בהחלט ניתן להתחיל בעיצוב ובכך לא להתפשר על אף פרט בתכנון המטבח עליו חלמתם.

משטח מטבח

בחינה ואיכות ללא פשרות – כשבוחרים מטבח צריך להתייחס לכמה מרכיבים שונים ולא רק לאיכות העץ, למשל בחירת הפרזול (צירים, מסילות למגירות ועוד), ציפוי העץ הנבחר ומגירות באיכות גבוהה שיאפשרו נשיאה של כלי מטבח כבדים ועוד. כשאנחנו מצהירים כי המטבחים שאנחנו בונים עשויים מחומרי הגלם האיכותיים ביותר, אנחנו מתכוונים לכך שבחירת חומרי הגלם לא נקבעת רק על פי המחיר, אלא על פי איכות חומרי הגלם ובחירת ספקים מקצועיים ומובילים בתחומם. כמו כן, תמיד נספק מידע מלא על חומרי הגלם בהם אנחנו משתמשים על מנת להעניק תחושת ביטחון לגבי הבחירה שנעשתה.

עמידות החומרים – מטבח הוא הלב של הבית, מקום שכל בני המשפחה משתמשים בו וגם האורחים שלנו נהנים ממנו. לכן, עמידות החומרים מהם עשוי המטבח, הצירים, המגירות, גוף המטבח והידיות צריכים להיות חזקים ועמידים לשימוש הרב בהם. כמו כן, הבישולים, האפייה והחום הנפלט ממוצרי החשמל הם גורם שיכול להשפיע בצורה ניכרת על המטבח עצמו ולכן חשוב מאוד לוודא כי עושים שימוש בחומרי גלם שמתאימים לשימושים אלו. תמיד נרצה בסוף היום לראות את המטבח נקי ומסודר ו.. נראה כמו חדש.

עמידות חומרים

תחזוקה קלה ונוחה – כל מטבח דורש תחזוקה, חשוב להקפיד לבחור בחומרי גלם שניתן לתחזק בצורה פשוטה עם חומרי הניקוי הקיימים בבית. כמו כן, חשוב לבחור בחומרי גלם שאינם מצריכים טיפול תקופתי של איש מקצוע כמו למשל חידוש צבע, סדקים או שברים וצירים חלודים.

שרוצים להתחדש – בחירת מטבח היא בחירה שעושים לטווח ארוך, אבל לפעמים מתעורר בנו הצורך לחדש ולרענן, או לשנות ולהתאים את המטבח על פי הטרנדים החדשים. גם במצב כזה צריך לזכור שהבחירות שעשינו בתחילת הדרך יכולות להשפיע באופן ניכר על החידוש ולהוזיל עלויות. כאשר גוף המטבח תוכנן בקפידה ובחוכמה ונבחרו עבורו חומרי הגלם האיכותיים והעמידים ביותר, כל שנשאר הוא לחדש את הדלתות של המטבח ובכך לחסוך ולקבל את הרענון עליו חלמתם.

גלרייה » 

מטבחים » 

5 טיפים יישומיים לבחירת חומרי הגלם למטבח חדש
נגישות